Коментарі


Леся Ярошенко

Ярошенко
Леся Анатоліївна

2012

Ярошенко Леся Анатоліївна, Кандидат наук із соціальних комунікацій, співкоординатор моніторингових проектів Асоціації «Спільний простір» та Комітету «Рівність можливостей», редактор сайту «Український монітор» www.prostir-monitor.org

У Телефестивалі «Відкрий Україну!» маю честь утретє «журити» – бути членом журі і не журитись, а радіти за українських журналістів, операторів, режисерів, сценаристів і всіх, хто робить фільми, сюжети, відеоролики, кліпи. Чому радію? З тієї ж причини, що вже утретє витрачаю багато годин часу на перегляд телеробіт і на оцінку їх з точки зору відповідності професійним стандартам журналістики. Радію за учасників телефестивалю, тому що вони мають змогу показати себе у чесному змаганні зі справедливим результатом.

Не раз траплялося, що мені представляли телероботу і зазначали, що вона перемагала у ТФ «Відкрий Україну!» – для мене це було сигналом, що дивитися варто.


2011

Ярошенко Леся Анатоліївна, незалежний консультант зі зв’язків із громадськістю, кореспондент газети «Родинне слово», член Головного журі ТФ «Відкрий Україну!» (Київ)

Конкурсні роботи минулорічного ТФ «Відкрий Україну!» я б охоче зберегла для особистого архіву – деякі з них приємно знову і знову переглядати, інші – чудові ілюстрації для студентів про те, як можна і не можна робити телепродукт.

Сподіваюся, конкурсанти 2011 року представлять на конкурси те, що на часі, чого чекає від телевиробника глядач. І доведуть, що телебачення існує передусім для глядача, а не лише для рекламодавця.

(Звернення до учасників 5-го ТФ «Відкрий Україну!», 2011)

2010

Ярошенко Леся Анатоліївна, координатор інформаційних проектів Українського форуму благодійників, член Головного журі ТФ «Відкрий Україну!» (Київ)

Дякую всім учасникам телефестивалю за їхнє бажання бачити і показувати. Особливо тим, хто подав роботи на телеконкурс «Благодійництво в Україні»*.

Ця тема нова для українського телепростору, а відкривати нові стежки завжди складніше, ніж іти протоптаними. Але й почесніше та цікавіше.

Сфера благодійності для телебачення – це скринька з новими, ще не обридлими глядачеві образами, потужними емоціями, свіжими ідеями. Підтримка ЗМІ та інших виробників телепродукції – найкоротший шлях донести наші прагнення до якнайширшої аудиторії.

В Україні філантропія тільки починає відроджуватися. Одне з першочергових завдань Українського форуму благодійників, який я представляю, – зробити благодійність цікавою, ефективною, корисною як для доброчинців, так і для тих, хто отримує допомогу. Благодійність у її здорових проявах – це спільна мова для різних секторів суспільства, які без неї, можливо, ніколи б не перетнулися. Сподіваюся, що телеконкурс «Благодійництво в Україні» стане традиційним і одним із найпопулярніших.

(Звернення до учасників 4-го ТФ «Відкрий Україну!», 2010)

*Телеконкурс «Благодійництво в Україні» (2010)
1 місце: Благодійна телеакція «Допоможемо вилікувати маму!» («Чорноморська телерадіокомпанія», Сімферополь)
2 місце: Телепрограма «Соціальна країна: Волонтерський рух в Україні — безкоштовна допомога пенсіонерам» (Компанія «Медіа-фільм», Київ)
3 місце: Теленарис «Ротари» з циклу «ТурЖур» (Орлова Олена Миколаївна / ТРК «Лаванда», Одеса)

Відзнака Українського Форуму Благодійників «За внесок у розвиток і популяризацію ефективної благодійності в Україні»
• Колектив «Чорноморської телерадіокомпанії» (Сімферополь)