6-й Телеконкурс «Культура України»

Тематика телеробіт: матеріальні та духовні цінності, створені народом України, у т.ч.: всі види мистецтв; народні ремесла, звичаї (традиції); музеї; популяризація книги та книгочитання.

Засновник: Організатор 6-го ТФ «Відкрий Україну!» – Компанія «Телерадіокур’єр».
Переможці і призери визначаються Головним журі згідно з Правилами роботи Головного журі.
Крім 1,2,3 місця, можуть бути встановлені Спеціальні відзнаки.

Офіційні відзнаки організатора (оргкомітету):
За 1 місце: • Головний приз (керамічний знак – символічний ключ). • Диплом.
За 2, 3 місце: • Почесний знак (керамічний знак – стилізована карта України) • Диплом.

Переможці-2012

1 місце Документальні фільми
«Той, хто торував шлях»,
«Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров»
Полтавська ОДТРК «Лтава» (Полтава)
2 місце Документальний відеофільм
«Слово про Слово»
Студія «Сам-Арт» / Сенчило Артем Петрович (Київ)
3 місце Публіцистична програма
«Народні перлинки з бабусиної скриньки»
Вінницька ОДТРК «Вінтера» (Вінниця)
3 місце Телефільм
«Зосталася тільки надія...»
Волинська ОДТРК (Луцьк)

Конкурсні телероботи-2012

• «Східно-Західне Співзвуччя»

Телевізійний фільм. 27’; укр. (мова героїв: укр., рос.). 2011. Виробник: ТРК «Стерх». Автор сценарiю – Ірина Каблоцька. Режисер – Вадим Власенко. Оператор – Олександр Дубина. Перший телепоказ: 11 канал (Дніпропетровськ), 07.08.2011.
Тема: На одній сцені два камерних оркестри, з Дніпропетровська та зі Львова. Як впливає на музикантів спільне виконання музики Чайковського та Щедріна? У чому, на думку автора та диригента, особливість цього унікального проекту? Класична музика – як розмова митців у «Східно-Західному співзвуччі».

• «Валер’ян Підмогильний»

Документальний фільм. 30’; укр..; 2011. Телецикл «Розстріляне відродження». Виробник: МКЗК «Дніпропетровський телетеатр» (Дніпропетровськ). Автор сценарiю та режисер – Наталія Огородня. Оператори: Микола Огородній, Дмитро Пилипенко. Літературний консультант – Микола Петрович Чабан, заслужений журналіст України, письменник, краєзнавець, біограф В.Підмогильного, редактор газети «Зоря». Телепокази: ГТРК «Культура», 3,4.11.2011; Канал «Рада», 15-18.12 20
Фільм розповідає про життя та діяльність українського письменника Валер’яна Підмогильного.

• «Соловецькі в’язні з України. МИКОЛА ЗЕРОВ»

Документальний фільм. 60’; укр.; 2011. Телецикл «Соловецькі в’язні з України». Фільм перший: «Микола Зеров». Виробник: Полтавська ОДТРК «Лтава» (м. Полтава). Автор сценарiю – Ольга Ніколенко. Режисери: Наталія Іванченко, Дмитро Стариков. Оператор – Дмитро Стариков. Монтаж – Олена Шарбенко. Продюсер та музичний редактор – Наталія Іванченко. Диктор – Віталій Кашперський, заслужений артист України. Генеральний продюсер – Микола Ляпаненко. Перший телепоказ: Полтавська ОДТРК «Лтава», м. Полтава, 29.04.2011.
Талановитий поет, перекладач, історик літератури, блискучий оратор і полеміст Микола Зеров помітно вирізняється серед багатого на творчі постаті літературного процесу 20-х років ХХ століття. Саме завдяки його перекладам заговорили українською поети стародавнього Риму і Еллади.
Він мріяв побороти невігластво, несмак і непрофесіоналізм у письменницькому середовищі.
Він сповідував майстерність класики і міг стати класиком своєї епохи. Але його спіткала доля покоління «розстріляного відродження»: Соловки і останній притулок у Карельських лісах Сандармоху.
Фільм грунтується на реальних фактах з життя і творчості Миколи Зерова. Авторська група побувала на Соловецьких островах – місці ув’язнення Зерова, в урочищі Сандармох (Карелія) – на місці розстрілу поета. У фільмі використано також зйомки, проведені на батьківщині Зерова у м. Зінькові, у Києві, де він навчався та працював у 20-30-х роках ХХ століття, та у Баришівці, де працював викладачем в соціально-економічному технікумі і де вперше зблизились поети-неокласики.
Фільм насичений документальними кадрами епохи 20-30-х років ХХ століття з фондів Центрального архіву кінофотофонодокументів ім.Г.Пшеничного, Державної архівної бібліотеки, документами з архівів служби Безпеки України. Документальної правди і емоційної сили додають спогади сучасників М.Зерова, відтворені акторами театру.
Фільм «Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров» – це значно більше, ніж грунтовна розповідь про життя і творчість репресованого поета і перекладача Миколи Зерова. Завдяки режисерським рішенням він створює образ епохи 20-30-х років ХХ століття і дає ключ до розуміння трагедії покоління «розстріляного відродження».
Документально обгрунтований, експресивно забарвлений, фільм мовою телепубліцистики і емоційним впливом сприяє утвердженню історичної пам’яті та національної свідомості українського суспільства.
У 2011 р. фільм удостоєний Першої премії у номінації «Професійне кіно» на МКФ «Дніпро-сінема».

• «Той, хто торував шлях (До 200-річчя від дня народження Євгена Гребінки)»

Документальний фільм. 53’; укр.; 2012. Виробник: Полтавська ОДТРК «Лтава» (м. Полтава). Автор сценарію – Людмила Ткаченко. Режисери: Дмитро Старіков, Наталія Іванченко. Оператор – Дмитро Старіков. Монтаж – Олена Шарбенко. Продюсер та музичний редактор – Наталія Іванченко. Перший телепоказ: Полтавська ОДТРК «Лтава», м. Полтава, 30.01.2012.
Він поповнив список «колонии образованных малороссиян» і тих, хто дуже хотів жити в Україні, але був на чужині з Україною в серці. Він був з тих благородних інтелігентів з провінції, чиї уми підживлювали і возвеличували столичне культурне середовище і чиї небайдужі серця не давали загубитися у столичній атмосфері боротьби за виживання непересічним особистостям. А ще він став одним із тих авторів, твори яких знають всі, не знаючи, хто насправді їх автор…
Усе це – про Євгена Гребінку, автора популярного в усьому світі романсу «Очи черные», видатного письменника української і російської літератури, перу якого належать понад 40 романів, повістей, оповідань, чимало нарисів, байок і ліричних поезій.
Чому ж успішний за життя талановитий поет і прозаїк Гребінка в наш час опинився на периферії суспільної уваги і відомий загалу здебільшого лише як поет-байкар з шкільного курсу літератури? Що допомагало інтелігенту з полтавської провінції не лише торувати власний творчий шлях, а ще й просувати в імперській літературній столиці українське слово? Як знайомство з Євгеном Гребінкою вплинуло на долю молодого Тараса Шевченка і чому розійшлися шляхи двох великих українців?
Відповіді на ці запитання автори фільму намагалися знайти, спираючись на архівні матеріали, літературну творчість письменника та його сучасників, залучаючи фахівців-експертів з Росії та України. Зйомки фільму відбувалися на місці колишнього родового маєтку Убєжище (нині с. Мар’янівка Гребінківського району), у стінах Ніжинської гімназії, де навчався Є.Гребінка (нині – Ніжинський педагогічний університет), у м. Санкт-Петербург, де письменник жив і працював останні 14 років.
У фільмі використані прижиттєві видання творів Є.Гребінки, а також літературні журнали й альманахи першої половини ХІХ століття, що зберігаються у фондах Бібліотеки Російської Академії наук м. Санкт-Петербурга та Всеросійського музею О.С.Пушкіна.
Фільм створений за сприяння Полтавської обласної ради та Полтавської облдержадміністрації в рамках обласної програми «Увічнення пам’яті видатних земляків».

• «Зосталася тільки надія...»

Телефільм. 26’; укр.; 2012. Виробник: Волинська ОДТРК (м. Луцьк). Автор сценарію – Ольга Вікторівна Сорочук. Режисер – Оксана Степанівна Шаблевська. Оператори: Валентин Олександрович Клімович, Василь Володимирович Марищук. Асистент оператора – Микола Петрович Дмитрук. Редактор – Ніна Петрівна Долінчук. Звукорежисер – Жанна Костянтинівна Брук. Монтаж – Алла Григорівна Доманська. Перший телепоказ: Волинська ОДТРК, Телеканал «Нова Волинь», 25.02.2012.
«Ні долі, ні волі у мене нема...» – це перша поетична сповідь світові про те, що на душі в маленької Лариси Косач. Таїнство очищення юного сумління геніальної у майбутньому Лесі Українки назавжди увінчало Лучеськ Древній. Витоки літературної діяльності поетеси взяли початок саме тут, на берегах Стиру.

• «Вголос про головне (№53)»

Публіцистика. 22’; укр., 2012. Цикл програм «Вголос про головне» (2011-2012) Виробники: ТОВ «Гамма консалтинг», ТОВ «Голос UA» (Київ). Автор сценарію – Ольга Скотнікова. Режисер – Валентина Ткаленко. Оператори: Віктор Чорний, Катерина Давидова.
Для кого школа.

• «Забутий кРАЙ. Одеса – «Молода гвардія»»

Документальна публіцистика. 14’; укр., 2012. Цикл програм «Забутий кРАЙ» (22 серії, 2012) Виробник: ТОВ «Гамма консалтинг» (Київ). Автори сценарію: Дмитро Кукса, Володимир Мошкін. Режисер – Андрій Франко. Оператор – Тарас Греськов.
Що дорожче: прибережні землі Чорного моря чи здоров’я майбутнього України. Державне підприємство «Молода гвардія» чекає від держави на допомогу!

• «Hand made»

Розважально-пізнавальна програма. 22’; укр.; 2012. Цикл «Hand made» (33 програми, 2011-2012). Виробник: МТРК «Чернівці». Автори сценарію та ведучі: Андрій Дубінецький, Олександра Ротар. Режисер – Катерина Соломатіна. Оператор – Денис Науменко. Монтаж – Мирослав Кошарюк. Головний редактор – Лариса Сергєєва. Генеральний продюсер – Геннадій Сергєєв. Перший телепоказ: Телеканал «Чернівці» (м.Чернівці), 02.06.2012 (початок циклу: 08.10.2011)
Програма про різноманітні дизайнерські речі, вироблені власними руками. До прикладу. Як з купи сміття, що залишилася від стільця чи люстри, зробити цікаву, оригінальну річ, яка прикрасить будь-який інтер’єр. Або, як зробити бамбуковий дзвіночок для вигнання злих духів, декупаж, карвінг, валяння тощо. Програма передбачає виготовлення речей в кадрі та включає в себе пізнавальні сюжети з теми програми. У деякі програми запрошуються гості – майстри та дизайнери.

• «Євпаторіон-2011»

Телепрограма-дослідження. 12’; укр.; 2011. Виробник: Студія «Мелітопольський район» Мелітопольської районної ради. Автор сценарію – Катерина Василенко. Режисер – Діляра Кудусова. Оператор – Анатолій Василенко. Редактор – Олександр Андрущенко.
Члени мелітопольського історико-патріотичного товариства «Великий степ» відвідали Фестиваль античності «Євпаторіон», де шляхом дослідів та експериментів намагалися відтворити умови життя та праці скіфів, які населяли наш регіон тисячі років тому.

• «Із творчістю по життю»

Теленарис. 15’; укр.; 2011-2012. Виробник: Студія «Мелітопольський район» Мелітопольської районної ради. Автор сценарію – Юлія Тимошенко. Режисер – Діляра Кудусова. Оператор – Олексій Напрієнко. Редактор – Олександр Андрущенко.
Теленарис про творчий та життєвий шлях відомого на Мелітопольщині діяча культури Володимира Семеновича Фтіца.

• «Інтерфольк»

Телещоденник Фестивалю національних культур «Інтерфольк». 18’; укр.; 2011. Виробник: Студія «Мелітопольський район» Мелітопольської районної ради. Автори сценарію: Катерина Василенко, Анатолій Василенко. Режисер – Діляра Кудусова. Оператор – Анатолій Василенко. Редактор – Олександр Андрущенко.
В Приазовському районі у 2011 році вперше був проведений Фестиваль мистецтв «Інтерфольк», під час якого учасники понад 20 національностей демонстрували глядачам свою культуру та її вплив на сучасне життя.

• «На Івана, на Купала»

Інформаційна телепрограма. 10’; укр.; 2010-2011. Виробник: Студія «Мелітопольський район» Мелітопольської районної ради. Автор сценарію – Юлія Тимошенко. Режисер – Діляра Кудусова. Оператори: Анатолій Василенко, Олексій Напрієнко. Редактор – Олександр Андрущенко.
Святкування прадавнього свята Івана-Купали із сучасними доповненнями.

• «Відкриваю Україну!»

Телевізійна програма. 20’; укр; 2012. Виробник: Гребінська Ірина Анатоліївна (Вінниця). Автори сценарію: Ірина Гребінська, Андрій Вольберг. Режисер – Ірина Гребінська. Оператор – Анаїт Агабабова. Ведучі: Ірина Гребінська, Володимир Федорук. Диктор – Олена Андрюшина. Режисер монтажу – Славко Козак. Редактор – Тетяна Гребінська. Продюсери: Андрій Вольберг, Анатолій Гребінський.
З чого починається українське весілля? Звідки взявся гарбуз? І до чого тут макогін? Ви теж не знаєте?! Тоді будьте уважні! За двадцять хвилин наша програма ознайомить вас з повним курсом під назвою «Весілля по-українськи». Ми не відкриємо вам Америку, якщо ще раз повторимо, що наша українська нація багата на різноманітні звичаї та традиції. Весільні українські звичаї – це взагалі окрема історія, з якої ми і почнемо.
Сучасні наречені та батьки в передвесільних клопотах забувають розпитати у своїх бабусь та дідусів, як правильно організувати урочисту частину весілля. І дарма. Знайомитись з призначенням різних весільних атрибутів, фольклором, прикметами, забобонами, піснями – заняття корисне та цікаве. В нашій програмі ми спробуємо розібратися з українськими звичаями та традиціями і дати найголовніші поради, перевірені досвідом наших предків.

• «Твердиня духовна»

Документальний фільм. 33’22’’; укр.; 2011. Виробник: КП ТРК «Рудана» (Кривий Ріг). Автор сценарію – Наталія Рибчинська. Режисер – Віктор Рибчинський. Оператори: Володимир Нестор, Олексій Правицький, Віктор Зубченко, Руслан Басиров, Вадим Діденко. Перший телепоказ: КП ТРК «Рудана», 2011.
«Твердиня духовна» – фільм, присвячений 15-літтю Криворізької єпархії УПЦ. Автори розглядають історію виникнення православ’я на Криворіжжі, розповідають про найдавніші святині, представляють невідомі сторінки духовного життя регіону у 20-му столітті. Залізорудний криворізький край постає як один із сучасних центрів православ’я.
Фільм створено за сприяння керуючого Криворізькою єпархією архієпископа Криворізького та Нікопольського Єфрема.

• «Слово про Слово»

Документальний відеофільм. 30’; укр.; 2012. Виробник: Студія «Сам-Арт» (Київ). Автор сценарію, режисер, композитор – Артем Сенчило. Оператор – Олексій Лєбєдєв. Перший телепоказ: ДТРК «Всесвітня служба «УТР», 30.06.2012.
Група викладачів Київського інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну намагаються відродити традиції української каліграфії, виголошуючи каліграфію окремим видом мистецтва.

• «Планета фантазий»

Познавательно-развлекательная программа. 22’; рус.; 2011. Цикл «Планета фантазий» (25 передач, 2010-2012). Производитель: Студия «ТВ Измаил». Автор сценария и режиссер – Федорова И.И. Операторы: Евдокимов С.И., Слободяный Ю.А. Оператор монтажа – Баклан И.В. Компьютерная графика – Лисянский В.А. Ведущие: Святослав Федоров, Дарина Мищенко. Первый телепоказ: Студия «ТВ Измаил» (г. Измаил), 05.01.2011.
Идея создания программы – интеллектуальное развитие детской аудитории, знакомство детской аудитории с историей, культурой, искусством, географией, анимацией, популяризация детской литературы; участие в телепрограммах талантливых ребят, известных детских творческих коллективов.

• «Русская сцена»

Документальна програма, спектакль. 35’; рос.; 2011. Цикл програм, створених у рамках регіональної програми «Підтримка і розвиток російської мови та літератури». Виробник: МТРК «Севастополь». Автор сценарію – Олексій Александров. Оператори: Павло Когут, Ілля Якушев. Перший телепоказ: МТРК «Севастополь» (м. Севастополь), 09.2011.
Чичиков – головний герой «Мертвих душ». Городничий – персонаж, навколо якого розгортаються події «Ревізора». Два героя, дві вистави, і два бачення двох севастопольських театрів. Класичні твори Миколи Васильовича Гоголя – сучасні до сих пір і живуть на театральних підмостках, як і сам автор. Це фільм в трьох главах – про суть творів Гоголя.

• «Народні перлинки з бабусиної скриньки»

Публіцистична програма. 20’; укр.; 2012. Цикл «Краяни». Виробник: ДО «Вінницька ОДТРК “ВІНТЕРА”». Автор сценарію та режисер – Світлана Петрівна Бондар. Оператор – Ігор Леонідович Самчук. Перший телепоказ: ДО «Вінницька ОДТРК “ВІНТЕРА”», Телеканал ВДТ, 06.05.2012.
Вінниччина – регіон, який межує з п'ятьма областями України і Республікою Молдова. Відповідно, запозичені традиції та обряди вдало доповнюють та збагачують місцеві. Кожна глибинка регіону зберегла певні звичаї своїх предків, але далеко не кожна може передати їх молодому поколінню. Мета програми «Краяни» – зібрати, зберегти і показати глядачам народні перлини рідного краю.
Чергова передача присвячена весільній обрядовості, а саме – післяшлюбній ночі. У селі Глибочок Тростянецького району на другий день весілля молодим курку несуть. Народно-фольклорному колективу «Діброва» вдалось відродити і передати настрій цього обряду, наповненого піснями, іграми, жартівливими витівками. Тут оспівано і дівочу цноту, і гостинність молодят, і настанови на подружнє життя. Особливо цікавими та колоритними є переспіви сватів.

• «Обери життя»

Публіцистична програма. 13’; укр.; 2012. Виробник: ДО «Вінницька ОДТРК “ВІНТЕРА”». Автор сценарію – Людмила Дмитрівна Дишленко. Оператор – Ігор Миколайович Ведров. Перший телепоказ: ДО «Вінницька ОДТРК “ВІНТЕРА”», Телеканал ВДТ, 05.07.2012.
Стрільба з луків, метання списів, фехтування, бій навкулачки, розвиваючі ігри та веселі змагання, а ще – ночівля в наметі, купання в річці і справжня козацька каша. Літнє оздоровлення на природі залишило незабутні враження у вихованців Гніваньської школи Бойового гопака.

• «Шукаємо Таланти!»

Культурно-мистецька передача. 34’; укр., рос.; 2012. Цикл телепередач «Шукаємо Таланти!» (25 програм, 2012). Виробник: ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» (Луцьк). Автор сценарію – Діана Коротєєва. Режисер – Світлана Цика. Оператори: Микола Гусар, Неля Прокопчук, Олександр Ватащук. Асистент режисера монтажу – Андрій Мельничук. Перший телепоказ: ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» (м.Луцьк), 25.08.2012.
«Шукаємо таланти!» - телевізійна передача, спрямована на пошуки талановитих людей, які мають бажання заявити про свої здібності та продемонструвати їх в ефірі нашого телеканалу.

• «Рекордз.UA»

Культурно-мистецька програма – телефестиваль аматорського відео. 20’; укр., рос.; 2012. Щотижневий цикл «Рекордз.UA» (з 08.2012). Виробник: ТОВ «Чорноморська телерадіокомпанія» (Сімферополь). Автор сценарію – Андрій Федюшин. Режисер – Андрій Харченко. Оператор – Вахідов Рафаель. Перший телепоказ: «Чорноморська телерадіокомпанія» (м. Сімферополь), 24.08.2012.
«Records.UA» – це телефестиваль аматорського відео, щотижнева вечірня культурно-мистецька програма. Мета проекту – демонстрація відео, створеного учасниками у різних жанрах, спілкування з авторами кращих роликів у студії. Характерною творчою рисою проекту є створення власних відео-замальовок, сюжетів та скетчів.

• «Релігії Криму»

Журналістське розслідування. 28’; укр., рос.; 2012. Телецикл «Ключ. Життєві розслідування» (7 програм, 2012). Виробник: ТОВ «Чорноморська телерадіокомпанія» (Сімферополь). Автори сценарію: Дар’я Плотнікова, Олександра Квітко, Марія Красновицька. Ведучі: Дар’я Плотнікова, Олександра Квітко. Оператори: Геннадій Гулямов, Іван Ковальов. Гример – Наталя Веселова. Перший телепоказ: «Чорноморська телерадіокомпанія» (м. Сімферополь), 16.06.2012.
Культура Криму увібрала в себе частинки різних вірувань, які знаходять відображення у соціальному житті мешканців півострова. Автори спробували знайти моменти, які ріднять такі, здавалося б, протилежні культури.

• «Смачно по-кримськи»

Культурологічна програма. 13’; укр., рос.; 2012. Телецикл «Смачно по-кримськи» (10 програм, 2011-2012). Виробник: ТОВ «Чорноморська телерадіокомпанія» (Сімферополь). Автор сценарію – Катерина Радуга. Режисер – Ніна Углач. Оператор – Юрій Ламзін. Перший телепоказ: «Чорноморська телерадіокомпанія» (м. Сімферополь), 04.07.2012.
У Криму проживає велика кількість різних народів, кожен з них має свою культуру, кухню, традиції…
Автор вирішила розповісти про історію та головні ознаки кожної з народностей через найсмачніше – їхні традиційні страви.

• «К истокам»

Духовно-просвітницька програма. 19’; укр., рос.; 2012. Щомісячний цикл програм «К истокам» (в ефірі з 2011). Виробник: ТРО «Маріупольське телебачення». Автор сценарію – Анжеліка Новак. Режисер – Олена Овчинникова. Оператор – Михайло Ребристий. Перший телепоказ: ТРО «Маріупольське телебачення» (м. Маріуполь).
Створення циклу програм «К истокам» пов'язано з 20-річчям із дня відтворення Донецької єпархії. Програми знайомлять телеглядачів з подіями духовного життя православного Донбасу, християнськими традиціями. За допомогою програм глядачі дізнаються про церковні заходи, а також про роботу священнослужителів з підростаючим поколінням. Участь у програмах беруть священики Української Православної церкви.

• «Кульок»

Інфотеймент. 24’; рос.; 2012. Тележурнал «Кульок» (22 випуски, з березня 2012). Виробник: ТРО «Маріупольське телебачення». Автор ідеї – Юлія Гаркуша. Автори сценарію: Юлія Гаркуша, Дмитро Погребінський, Володимир Прокоф’єв, Кристина Товстун. Оператори: Михайло Ребристий, Роман Бабіч. Режисери монтажу: Павло Гома, Станіслав Жицький, Дмитро Погребінський. Ведучі: Володимир Прокоф’єв, Кристина Товстун. Комп’ютерна графіка та саунд-дизайн – Дмитро Погребінський. Технічна підтримка: Іван Завражнов, Денис Коваленко, Ярослав Коваль. Редактор програми – Юлія Гаркуша. Головний редактор – Наталія Слющинська
Кульок – це молодіжна програма, головна мета якої – просвітництво та пізнавально-розважальна функція. Формування правильного та дійсно культурного іміджу сучасної вуличної культури та мистецтва. Це програма про музику, танці, спорт, фізичну культуру, культуру мови та культуру поведінки.

• «Озаренный талантом. Памяти Бориса Сабурова»

Теленарис. 11’; рос., 2012. Виробник: ТРО «Маріупольське телебачення». Автор сценарію – Надія Сухорукова. Режисери: Олена Овчинникова, Станіслав Жицький. Оператор – Денис Дородних. Перший телепоказ: ТРО «Маріупольське телебачення» (м. Маріуполь), 09.07.2012.
Теленарис, присвячений пам’яті народного артиста України Бориса Сабурова, відомого не тільки своїми театральними ролями, але й численними кінороботами. У Маріуполі, де він довгі роки служив у театрі, про нього пам’ятають не тільки колеги, але й глядачі. У 20-ту річницю його пам’яті вдячні мешканці міста встановили новий надгробок на місці його поховання. Кошти для цього збирали всім містом.

• «Клавдия Шульженко»

Портретный очерк. 10’; рус.; 2012. Цикл «Легенды русского мира» (22 сюжета, 2012). Производитель: Видеоканал «Первая Столица». Автор сценария и режиссер – Виктория Романюк. Оператор – Сергей Головко. Инженер видеомонтажа – Игорь Мисропьян. Первый телепоказ: ТРК «Simon», Харьковская ОГТРК, ПАТ «Фора» (г.Харьков), август 2012
На границе души и таланта. Еще раз о феномене Клавдии Шульженко.

• «Православний календар»

Інформаційна програма. 6’; рос.; 2012. Цикл (щоденна програма) «Православний календар» (з 09.04.2012). Виробники: ТРК «Іллічівське телебачення-3», Дмитро Сопін. Режисер та оператор – Дмитро Сопін. Перший телепоказ: ТРК «Іллічівське телебачення-3» (м. Іллічівськ, Одеська обл.), 04.2012.
Щоденна інформаційна програма про православні свята, які відзначаються у цей день.

• «Край туризму. Етніка»

Програма. 18’; укр.; 2011. Щотижневий цикл «Край туризму» (з 2001). Виробник: Івано-Франківське ОТБ «Галичина». Автор сценарію та журналіст – Ольга Іроденко. Оператор – Руслан Верней. Монтажер – Світлана Клебан. Комп'ютерна графіка: Станіслав Ігнатюк, Станіслав Пташник.
«Край туризму» – циклічна авторська програма журналістки Ольги Іроденко, яка висвітлює пізнавальні маршрути, туристичні місця, культурні цінності Прикарпаття, України та зарубіжжя. Програма, яка подається на конкурс, пропагує переваги національних звичаїв, народної культури, толерантне взаємопізнання як основу зміцнення дружніх стосунків між державами, націями і народами.

• «Соловей щебече, зозуля кує...»

Відеонарис. 12’; укр.; 2012. Виробник: Івано-Франківське ОТБ «Галичина». Автор сценарію та журналіст – Надія Семенкович. Оператор – Тарас Майстришин. Монтажер – Микола Коцюба.
Українська народна пісня «Соловей щебече, зозуля кує...» звучить чи не на кожному весіллі у місті й селі. Виявляється, пісня має автора – Петра Вознюка, який мешкає у США. Через багато років він повернувся у рідне село...

• «Станіславська святиня»

Програма. 28’; укр.; 2012. Виробник: Івано-Франківське ОТБ «Галичина». Автор сценарію та журналіст – Лілія Боднарчук. Оператор – Олександр Скиба. Монтажери: Світлана Клебан, Андрій Одиноков. Комп'ютерна графіка – Станіслав Гнатюк.
У програмі розповідається про історію однієї з найцінніших духовних святинь – чудотворної ікони Матері Божої Ласкавої Станіславівської. Її надприродній характер визнали ще у 1742 році. Відтоді зцілюватися до ікони приїжджали тисячі паломників з усього світу.

• «Він народився в Ніжині (Марк Бернес)»

Телефільм. 11’; укр.; 2011. Виробник: ДКП ТРК «Ніжинське телебачення». Автор сценарію – Юлія Сидоренко. Режисер – Сергій Ковальов. Оператори: Вячеслав Ковальов, Юрій Волощук. Редактор – Євгенія Горячова. Графіка – Андрій Кулик. Монтаж – Руслан Кулик. Перший телепоказ: ТРК «Ніжинське телебачення» (м. Ніжин), 10.2011.
Що ми знаємо про перші роки життя актора та співака Марка Бернеса? Одесити кажуть, що він з Одеси. Харків'яни, що він з Харкова. А про те, де насправді народився Бернес, відомо не всім...
Фільм створено до 100-річчя від дня народження Марка Бернеса.

• «ЛЮДИ. Михайло Мельник та театр одного актора»

Портретний нарис. 20’; укр., рос.; 2012. Виробник: ПрАТ «ТСД». Автор сценарію – Катерина Дорошевська. Режисер – Юрій Сливко. Оператори: Олександр Лянкевич, Сергій Кочет, Сергій Сивко, Дмитро Катков. Музика – Єгор Гапон. Перший телепоказ: 34 телеканал (м.Дніпропетровськ), 01.04.2012.
Випуск присвячений Михайлу Васильовичу Мельнику. Це засновник єдиного в Україні театру одного актора «КРИК» – візитівки Дніпропетровська. Режисер-постановник, сценарист, актор – це далеко не повний список талантів героя програми. Тернистий шлях Мельника, його творчі знахідки, неординарний погляд на життя – усе це склало основу випуску. Спогади сучасників, унікальні архівні кадри і – вперше на екрані – сім’я знаменитого актора. Що примушує глядачів приходити на спектаклі Мельника знову і знову? Секрет геніальності – у програмі «ЛЮДИ».

• «Есть только миг...»

Поетична замальовка. 2’35’’; рос., укр.; 2012. Програма з циклу «Есть только миг...» (42 програми; 2012). Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю та режисер – Русакова Юлія Валеріївна. Оператор – Волик Сергій Едуардович. Художник-постановник – Кісса Едуард Валерійович. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м.Бердянськ), 21.05.2012.
Програма покликана представити глядачеві творчість самобутніх поетів – як дітей, так і дорослих – міст Бердянська, Приморська та Бердянського і Приморського районів. У віршах – запитання і відповіді, думки та міркування на актуальні для жителів теми, патріотичні почуття і просто думки про любов та життя.

• «Скарби бердянської колекції. Хліб»

Історично-мистецька замальовка. 2’; укр.; 2012. Програма з циклу «Скарби бердянської колекції» (16 програм; 2012). Виробник: ТРК «Юг». Автор сценарiю – Братанова Дарина Григорівна. Режиссер – Шульгін Олександр Львович. Оператор та художник-постановник – Корсун Володимир Володимирович. Науковий консультант – Бучакчійська Марина Едуардівна, директор Бердянського художнього музею ім. І.І.Бродського. Перший телепоказ: Телеканал «Юг» (м.Бердянськ), 21.05.2012.
«Скарби бердянської колекції» наближають Бердянський художній музей ім.. І.І.Бродсбкого до глядача. Завдяки роботам таких майстрів як Іван Айвазовський, Іван Крамськой, Олександр Бенуа та інших художників, Бердянський музей відомий далеко за межами країни. Унікальну колекцію живопису та графіки глядачі Телекомпанії «Юг» можуть побачити не виходячи зі своїх домівок. Хтось уперше познайомиться з відомими полотнами, а хтось відкриє вже знайомі картини зовсім по-новому – роботи видатних митців буквально оживуть.

• «Уманське диво»

Телефільм. 14’; укр.; 2011-2012. Фільм з циклу «Ласкаво просимо до Умані!» (4 телефільми, 2011-2012). Виробник: КП «Телекомпанія Умань». Автор сценарiю – Надія Захарченко. Режиссер – Олександр Солоп. Оператори: Олексій Куценко, Олександр Жашкевич. Автори музичного твору «Старинный парк»: Л.Смоляр, О.Байрак. Режисер монтажу – Наталія Солоп. Редактор – Аліна Коваленко. Перший телепоказ: КП «Телекомпанія Умань» (м.Умань), 01.2012.
Умань – одне з найкрасивіших українських міст з багатою історією і сьогоденням. Для популяризації туристичних маршрутів Умані, на замовлення відділу культури та туризму Уманської міської ради, було створено цикл з 4 телефільмів, які розкривають багатогранність культурної та історичної спадщини міста. «Уманське диво» – це новий погляд на Софіївський парк в різні пори року.

• «Грегор фон Реццорі»

Культурологічна та історична передача. 35’; укр.; 2012. Телецикл «Анатомія культури». Виробник: ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВА» (Чернівці). Автор сценарію та режисер – Олександр Горський. Оператори: Максим Шварцман, Ян Піонтковський, Олег Сташкевич, Володимир Николяк. Генеральний продюсер – Тата Кеплер. Перший телепоказ: ТРК «ТВА» (м.Чернівці), 26.05.2012.
Передача досліджує творчий шлях відомого актора та сценариста Грегора фон Реццорі чернівецького походження.
У передачі використовуються спогади відомої акторки Бріджит Бардо, яка співпрацювала з телеканалом ТВА під час створення передачі.
Передачі циклу обов’язково супроводжуються субтитрами для людей з обмеженими можливостями.

• «Люди у віршах. Владимир Набоков – К России»

Культурологічна передача. 2’; рос.; 2012. Телецикл «Люди у віршах». Виробник: ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВА» (Чернівці). Режисер – Тата Кеплер. Оператор – Ян Піонтковський. Генеральний продюсер – Тата Кеплер. Перший телепоказ: ТРК «ТВА» (Чернівці), 05.02.2012.
Передача з циклу «Люди у віршах», створеного спільно з міжнародним поетичним фестивалем «Меридіан Черновіц – 2012». Люди різних професій читають свою улюблену поезію.

• «Люди у віршах. Юрій Андрухович – Єдиноріг»

Культурологічна передача. 2’; укр.; 2012. Телецикл «Люди у віршах». Виробник: ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВА» (Чернівці). Автор сценарію – Юрій Андрухович. Режисер – Тата Кеплер. Оператор – Ян Піонтковський. Генеральний продюсер – Тата Кеплер. Перший телепоказ: ТРК «ТВА» (м.Чернівці), 20.09.2012.
Передача з циклу «Люди у віршах», створеного спільно з міжнародним поетичним фестивалем «Меридіан Черновіц – 2012». Люди різних професій читають свою улюблену поезію.

• «Привиди»

Культурологічна розважально-пізнавальна передача. 22’; укр.; 2011. Телецикл «Буковина містична». Виробник: ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВА» (Чернівці). Автор сценарію – Марина Вознюк. Режисер – Аеліта Томулець. Оператор – Максим Шварцман. Генеральний продюсер – Тата Кеплер. Перший телепоказ: ТРК «ТВА» (м.Чернівці), 15.10.2011.
Передача про цікаві факти та історії, які відтворюють езотеричну та містичну сторону культури Буковини.
Передачі циклу обов’язково супроводжуються субтитрами для людей з обмеженими можливостями.

• «Рідна школа. Ангеліна Карпусь»

Відеофільм. 29’; укр.; 2012. Цикл програм «Рідна школа» (щотижня, 1998-2012). Виробник: Житомирська ОДТРК. Автор сценарію та режисер – Ковальчук Оксана Анатоліївна. Оператор – Возний Максим Григорович. За участі – Карпюк Тетяни Петрівни, режисера 1-ої категорії.
Програма розповідає про талановиту школярку з Поліської глибинки – с. Мала Рача Радомишльського району на Житомирщині. Своїм співом вона неодноразово підкорювала не лише обласні, а й всеукраїнські та міжнародні сценічні майданчики. Автори програми побували і у ліцеї, де навчається дівчинка, і у музичній школі, і у родині, та спробували дати відповідь: «Як виховати таку дитину?».

• «Монстр Донбасса 2011»

Розважально-пізнавальна програма.16’; рос.; 2011. Виробник: ТОВ «Телебачення «КАПРІ» (Красноармійськ). Автор сценарію – Ольга Ковальова. Режисер – Ірина Прилепська. Оператор – Василь Олєніч. Дизайн – Сергій Фесенко. Генеральний продюсер – Віктор Прилепський. Перший телепоказ: ТОВ «Телебачення «КАПРІ» (м.Красноармійськ), 20.07.2011.
Розважальна програма про спортивну риболовлю, про способи і методи лову риби, про вибір снастей і рибальську етику, про найбільші улови під час спортивної риболовлі у Донбасі в 2011 році.

Переможці та призери Телеконкурсу «КУЛЬТУРА УКРАЇНИ»

2011

1 місце: Музично-пізнавальні програми: • «Щедрик», • «Червона рута» телециклу «Купаж» / Телеканал «Гамма» (ТОВ «Гамма-Консалтинг») (Київ)
2 місце: Пізнавально-розважальні програми: • «Вашківці. Маланка», • «Гуцульщина» телециклу «Феєрія мандрів» / Ігор Захаренко та Турфірма «Феєрія» (Київ)
3 місце: Телепрограма «Азбука ремесел» / Рівненська ОДТРК

2010

1 місце: Телепрограми: • «Чорнобривці», • «Мила моя», • «Ти ж мене підманула» телециклу «Купаж» / Телеканал «Гамма» (ТОВ «Гамма-Консалтинг) (Київ)
2 місце: Документальний фільм «Символ» / Студія «Сам-Арт» (Київ)
3 місце: Документальний фільм «Михайло Боїм. Ex voto» / Оксана Червонюк, «Фонд прихильників Львівської галереї мистецтв – Кліо» (Львів)
3 місце: Документальний фільм «За кадром. Архип Куинджи. Рисуя судьбу» / ТРО «Маріупольське телебачення»

2008

Почесний партнер: Міністерство культури і туризму України.
Спеціальна відзнака за 1, 2, 3 місце: Дипломи Міністерства культури і туризму України.
1 місце: Документальні фільми: • «Смарагди для Врубеля», • «Справа "божевільного". Артемій Ведель» / Національна телекомпанія України
2 місце: Документальний відеофільм «За горизонтом Ойкумены» / Студія «Сам-Арт», Сенчило Артем Петрович (Київ)
3 місце: Фільм-роздум «Велетень степів» / Дніпропетровський телетеатр
3 місце: Мультфільм-казка «Три бажання» / Студія Лева (Львів)

2007

1 місце: Документальний відеофільм «Глиняна книга снів» / Сенчило Артем Петрович (Київ)
2 місце: Культурологічний фільм «Гамлет. Сни наяву» / ТРК «Simon» (Харків)
3 місце: Документальний фільм «Ольвія» / ТК «Тоніс» (Київ)
3 місце: Інформаційно-публіцистична програма «Під покровом Короля Данила» / ТРК «СТВ» (Сєверодонецьк)

2005

• Телеконкурс «Народні ремесла, звичаї, свята»
1 місце: Відеофільм «Музики» / Інформаційний центр «Зелене досьє», Київ)
2 місце: Програма «Українські болгари» телепроекту «Країна Он лайн» / ТРК «Ера» (Київ)
3 місце: Програми: • «Коровай багатий, Коровай рогатий…», • «На щастя, на долю…» / ТРК «Обрій» (Бобровиця, Чернігівська обл.)

• Телеконкурс «Музеї України»
1 місце: Телефільм «Солом'яний капелюх» / Волинська ОДТРК (Луцьк)
2 місце: Телефільм «Таємниці Антонієвих печер» / ТРА «Новий Чернігів»
3 місце: Телепрограма «Галерея образів» / Полтавська ОДТРК «Лтава»